SGK ile TEB arasında imzalanan ek protokol ve 01.07.2012 tarihinde başlayacak olan e-Reçete uygulamaları
TEB Haberleri
Cumartesi, 30 Haziran 2012 10:51

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Birliğimiz arasında 01.02.2012 tarihinde imzalanan Sosyal Güvenlik Kurumu Kapsamındaki Kişilerin Türk Eczacıları Birliği Üyesi Eczanelerden İlaç Teminine İlişkin Protokolün 10.Yürütme başlıklı maddesinde yer alan hüküm doğrultusunda, protokol ile ilgili olarak Mayıs ayında başlayan değerlendirme görüşmeleri sonucunda, e-reçete uygulamaları ile protokolün fesih maddeleri ile ilgili bazı düzenlemelerin yer aldığı bir Ek Protokol metni imzalanmıştır. 
 
Ek protokol ile, 01.07.2012 tarihinde başlayacak olan E-reçete uygulamalarında, Kurumla sözleşmeli eczaneler tarafından uyulması gereken usul ve esaslar belirlenmiş olup, Ek Protokol metni yazımız ekinde yer almaktadır.

E-Reçete Uygulamaları ile ilgili olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu Kurum tarafından da  28.06.2012 tarihinde E-Reçete Sık Sorulan Sorular Dokümanı yayımlanmış ve uygulamada karşılaşılan tereddütlerin giderilmesi amacıyla, e-reçete uygulamaları ile ilgili genel bilgilendirme yapılmıştır. 

1 Temmuz 2012 Pazar gününden itibaren, ülke genelinde başlayacak olan E-Reçete Uygulamalarında, Birliğimiz ile Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından imzalanan Ek-Protokol hükümlerine uygun işlem yapılması gerekmektedir. 

Ek Protokol metni ile, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-Reçete Sık Sorulan Sorular Dokümanı yazımız ekinde gönderilmekte olup, bilgilerinizi ve konunun üyelerinize duyurulmasını önemle ve saygılarımla rica ederim. 

Uzm.Ecz.Harun KIZILAY 
       Genel Sekreter 

 

 
 
 

 

 

E-Reçete Uygulaması 1 Temmuzda Başlıyor

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu'nun projesi olan e-reçete uygulaması kapsamında 08.06.2012 tarihinde İstanbul'da pilot uygulama başlatılmış olup 1 Temmuz 2012 tarihinde ise ülke genelinde e-reçete uygulamasına geçilecektir.

 

E-reçete uygulamasına geçişte meslektaşlarımızın ve hastalarımızın mağduriyet yaşamamaları amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ve Sağlık Bakanlığı'nın konu ile ilgili aşağıda yer alan yazılarının dikkatle incelenmesi önem taşımaktadır.

 

Bilgilerinize sunulur.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun "E-Reçete Sık Sorulan Sorular (26.06.2012 Tarihli Güncelleme)" başlıklı yazısı için tıklayınız.

 

Sağlık Bakanlığı'nın 26.06.2012 tarihli yazısı için tıklayınız.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu'nun e-reçete ile ilgili hazırladığı sunum dosyası için tıklayınız.

 

 

 Bilgi-KENT Bilgisayar

 Bugünün Tarihi: 18.07.2019 - Perşembe
©2019 - Bilgi-KENT Bilgisayar - Tüm Hakları Saklıdır.