Dağ yine fare doğurdu, eczacının faturası ortada kaldı.
eczacininsesi.com Haberleri
Çarşamba, 27 Haziran 2012 19:38

Toplantıdan bir sonuç çıkmadı, dağ fare doğurdu.
Türk Eczacıları Birliği yetkilileri, ecza depoları, eczacı kooperatifleri ve ilaç firmalarının temsilcileri bugün Ankara’ da bir toplantı gerçekleştirdiler.
Toplantıda eczacının stok zararlarının ödenmesi sorunu görüşüldü.
Eczacının Sesi e-Gazetemize gelen bilgilere göre:
Hiçbir sonucun çıkmadığı toplantıda sorun yine zamana yayıldı.
Sekiz aydır devam eden eczacının stok zararları sorunu, bakan sözüne, mevzuat emrine rağmen çözülmüyor. Hukuk açıkça çiğneniyor.
Toplantıda, ilaç sanayicileri kur farkından doğan zamları alamamaları nedeniyle ve ilaçta yapılan indirimler sonucu sıkıntıda olduklarını, bir de eczacının stok zararlarını ödeyemeyeceklerini söylediler.
İlaç Dağıtım Kanalları, sanayicilerden aktarılmayan bir ödemeyi eczacıya vermelerinin olanaksız olduğunu, eczacının kestikleri stok zararı faturalarını kabul edip, borçlardan mahsup etmelerinin mümkün olamayacağını bildirdiler.
Sanayicilerden bir aktarım olmadığı sürece, kendilerinin yapacak bir şeyleri olmadığını söylediler.
Toplantı sonunda ilaç dağıtım kanalları yetkilileri, önümüzdeki bir hafta süresince yeniden sanayicilerle görüşeceklerini, onlardan bir ödeme gelmesi durumunda bunu eczacıya aktaracaklarını söylediler.
Diğer yandan Eczacının Sesi e-Gazetemize gelen bilgilere göre; Türk Eczacıları Birliği’ nin çağrısına uyarak depolara stok zararı faturası gönderen eczacı sayısı Türkiye genelinde iki bin civarında kaldı.

 

 



Bilgi-KENT Bilgisayar

 Bugünün Tarihi: 18.07.2019 - Perşembe
©2019 - Bilgi-KENT Bilgisayar - Tüm Hakları Saklıdır.