E-Reçete pilot uygulamasında izlenecek yol hk.
Ankara Ecz.Od.Haberleri
Perşembe, 14 Haziran 2012 14:23

Bilindiği üzere, 13.06.2012 tarihi itibariyle e-reçete pilot uygulamasına geçilmiştir. Pilot uygulama sürecinde,  eczanelerimiz otomasyonlarını uygun hale getirmiş olan aile hekimleri veya 2. ve 3. basamak sağlık hizmeti sunucuları tarafından düzenlenmiş e- reçeteler ile karşılaşabileceklerdir.
Bu durumda meslektaşlarımızın dikkat etmeleri gereken önemli husus; hastalar hekimin düzenlemiş olduğu e-reçete çıktısı ile birlikte eczaneye başvuruda bulunmalıdır ve bu çıktıda hekimin ıslak imza ve kaşesi mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca, bu şekilde karşılanan reçetelerin arkaları, hastalar veya ilaçları alan kişiler tarafından bugüne kadar uygulandığı şekliyle imzalanacak,  gerekli bilgiler ve T.C Kimlik numaraları yazılacak ve Kuruma diğer reçeteler ile birlikte gönderilecektir.
Eczaneye e-reçete ile başvurulması halinde meslektaşlarımız tarafından  izlenmesi gereken yöntem aşağıda açıklanmıştır.
1.ADIM
Medula Eczane Provizyon Sistemi ana ekranından “E-Reçete Sorgu” butonu tıklanacaktır.
 
2.ADIM
Açılan Ekranda Hastaya ait T.C kimlik numarası ve E- Reçete no yazıldıktan sonra hemen sağ tarafta bulunan “Sorgula” butonu tıklanacaktır.
 
3.ADIM
Ekranda reçeteye ait bilgi ekrana gelecektir. Bu kısmın üzerine tıklanarak reçeteye ait bilgiler ekrana yansıyacaktır.
4.ADIM
Ekrana gelen bilgiler kontrol edildikten sonra “Reçete Kaydına Devam Et” butonu tıklandığında E-Reçeteye ait tüm bilgiler Medula Eczane Provizyon Sistemi ekranına yansıyacaktır.
5. ADIM
Yansıya gelen ekran bilgileri standart, reçete girdiğimiz ekran olup; takip eden tüm işlemler aynı şekilde yapılacaktır. Meslektaşlarımızın aynı sayfada gerekli kontroller yapılması ve sonrasında kayıt işlemlerini devam ettirmeleri gerekmektedir.
Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.
Saygılarımızla.
 
ANKARA ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU

 

 Bilgi-KENT Bilgisayar

 Bugünün Tarihi: 18.07.2019 - Perşembe
©2019 - Bilgi-KENT Bilgisayar - Tüm Hakları Saklıdır.