SGK Kasım Ayı Fatura Bedelleri 06 Şubat 2009 (Cuma) Tarihinden İtibaren Eczacıların Hesaplarında
TEB Haberleri
Çarşamba, 04 Şubat 2009 15:47

SGK ÖDEMELERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Sosyal Güvenlik Kurumu ile bugün yapılan görüşme sonucunda;

Devamını oku...
 
Karekod Uygulamasına Geçiş Süreci Hakkında Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından Duyuru
TEB Haberleri
Çarşamba, 04 Şubat 2009 15:46

İlaç Takip Sistemi kapsamında, karekodlu ürünlerin firmalar tarafından piyasaya verildiği tarih olan 01.01.2009dan itibaren Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü’nün vermiş olduğu uygunluk yazısına istinaden; eczanelerce

Devamını oku...
 
2009 Yılı Maliye Protokolü
TEB Haberleri
Salı, 03 Şubat 2009 17:13

Türk Eczacıları Birliği ile Maliye Bakanlığı arasında, konsolide bütçeye tabi kurum ve kuruluşlar ile yeşil kartlı hastalara ait reçetelerin serbest eczanelerden temin esaslarını belirleyen 2009 Yılı İlaç Temin Protokolü, 31.01.2009 tarihinde imzalanmıştır.

Devamını oku...
 
Önemli! Sgk Sözleşmelerinin Teslim Tarihi Hk.
TEB Haberleri
Pazartesi, 02 Şubat 2009 17:18

Birliğimiz tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu’na 26.01.2009 tarih, 4353 sayılı yazı gönderilerek, eczanelerin 2008 yılı mali gelir bilgilerinin yasal olarak Maliye Bakanlığına son bildirim tarihinin 31.03.2009 olması nedeniyle, sözleşme yenileme süresinin, Nisan ayının son haftasında bir tarihe ertelenmesi talep edilmişti.

Devamını oku...
 
Sağlık Uygulama Tebliğine İlişkin 2009/16 Sayılı Genelge Ve Eki Listeler
TEB Haberleri
Perşembe, 29 Ocak 2009 17:10

36.A.00.004390
Ankara, 29.01.2009

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

T.C.Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü İlaç ve Tıbbi Malzeme Mevzuatı Daire Başkanlığı tarafından 28.01.2009 tarihinde “SUT ve eklerinde yapılan düzenlemeler” konulu 2009/16 Sayılı Genelge yayımlanmıştır.

Devamını oku...
 
2008 Yılı Sgk Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
TEB Haberleri
Perşembe, 29 Ocak 2009 17:02

Resmî Gazete
Sayı : 27125

Sosyal Güvenlik Kurumundan: 2008 YILI SOSYAL GÜVENLİK KURUMU SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

Devamını oku...
 
İlaç Takip Sistemi Hk. Önemli !!!
TEB Haberleri
Çarşamba, 28 Ocak 2009 16:56

36.A.00.004383
28.01.2009, Ankara

BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NA

İlaç Takip Sistemi ile ilgili olarak 27.01.2009 tarihinde, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda, Birliğimiz Merkez Heyeti üyeleri, Sağlık Bakanlığı ve SGK yetkilileri ile İlaç Firmalarının temsilcilerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku...
 
Beşeri İlaçların Fiyatlandırılması Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ
TEB Haberleri
Cumartesi, 24 Ocak 2009 16:05

24 Ocak 2009 CUMARTESİ Sayı : 27120
Resmi Gazete - TEBLİĞ

Sağlık Bakanlığından:

Devamını oku...
 
Sgk ve Maliye Bakanlığı tebliğlerinde yapılan değişiklikler
TEB Haberleri
Çarşamba, 21 Ocak 2009 15:41

2008 Yılı SGK Sağlık Uygulama Tebliğinde 17.01.2009 tarih ve 27113 sayılı Resmi Gazete'de,  Maliye Bakanlığı Tedavi Uygulama Tebliği ve Tedavi Katılım Payının Uygulanması Hakkındaki Tebliğ'de ise 20.01.2009 tarih ve 27116 sayılı Resmi Gazete'de Değişiklikler ve Düzenlemeler yapılmıştır.

Devamını oku...
 
Teb ile Sgk arasında imzalanan 2009 Yılı Protokolü hk.
TEB Haberleri
Salı, 20 Ocak 2009 15:05

Mesleğimiz, özellikle 2005 yılından beri hayata geçirilmeye çalışılan Sağlıkta Dönüşüm Programı ve sağlık alanındaki politik tercihlerin değişmeye başlaması ile oldukça sıkıntılı bir sürece girmiştir.

Devamını oku...
 
Farmakom Programında stok girişi ve envanter listesi...
Farmakom Programı Detayları
Çarşamba, 31 Aralık 2008 18:02

 

Eczanenizde stoklarınızı düzenli takip edemeseniz de, Farmakom Online! 2008 sürümünde KISA SÜREDE ENVANTER ALABİLMEK için programınıza ürün miktarlarını girmek isterseniz, öncelikle yapacağınız işlemler sıralı olarak aşağıda belirtilmiştir.

 1. Programın kesinlikle birden fazla yedeğini birbirinden bağımsız manyetik ortamlara alınız,
   
   
 2. "Servis" ana seçeneğinde “Araçlar” içerisinde "Eski Bilgilerin Silinmesi" alt alanına girdiğinizde göreceğiniz "STOK SIFIRLA" butonunu, bu bölgede başka herhangi bir belirleme yapmaksızın seçtiğinizde sorulan sorulara, olumlu cevaplar vererek stoklarınızı sıfırlayınız. (Bu işlem ürün kartları içindeki müktar bilgisi dışında herhangi bir bilginizi silmez)
   
   

    

 3. Yine "Servis" ana seçeneğinde "Araçlar" içerisinde "Stok Kartı Düzenleme" alanını KESİNLİKLE seçerek işlemin bitmesini bekleyiniz ve sonrasında "Servis" ana seçeneğinde "Dosya Bakımı" seçeneğini çalıştırınız.

  Ürün miktarlarınızı programa kaydetmede birbirinden bağımsız olarak işleyen dört adet yöntem bulunmaktadır. Aşağıda sayılan bu yöntemlerden çalışma düzeniniz ve zaman açısından uygun göreceğiniz herhangi biri ile stok girebilirsiniz.
   

  • Genel yöntem olarak “Alış” seçeneğinde her bir dolabınızın içeriğini bir alım faturasıymış gibi programa kaydedebilirsiniz. Bu alımı yapabilmek için “stok” adında bir depo cari kartı açmayı ve “özel” alanına “STOK” yazmayı unutmayınız.
    
    
  • Kartlar” ana seçeneğindeki “Ürün Kartları” alt seçeneğindeki “Hızlı Giriş” butonu ile de alfabetik sıraya göre ürün miktarlarını programa kayıt edebilirsiniz. Ancak bu yöntem eczanedeki stokların topluca girilmesinden ziyade, miktar bilgileri şu ya da bu sebeple doğru olmayan kısıtlı sayıdaki ürünün düzenlenmesi için öncelikle düşünülmüş bir yöntemdir ve her uygulama sonrasında KESİNLİKLE “Servis” ana seçeneğinde “Araçlar” içerisinde “Stok Kartı Düzenleme” alanını seçerek işlem bitirilmelidir.
    
    
  • 2008 versiyonlar için envanter alanı ile birlikte geliştirdiğimiz bir diğer toplu ürün miktarı girişi yapılabilecek alan da “Servis” ana seçeneğinde “Araçlar” içerisinde “Stok Giriş Sihirbazı” olarak adlandırılmıştır. Bu alanda ürünleri barkotla da çağırarak miktarlarını hemen işleyebilme ve bu giriş kaydını ürünün stok kartında daha sonra da görebilme olanağı vardır.
    
    
  • Çok daha hızla toplu stok girişi yapabileceğiniz bir diğer yöntem olan “Stok Sayım Sihirbazı”nda ise menüyü kullanabilmek için El Terminali cihazına ihtiyaç olmaktadır. Çalışma düzeninizi, sistem yapılanmanızı ve zaman değerlendirmenize göre yöntemlerden size en uygun olanını seçmenizde fayda vardır. Teorik olarak tüm toplu stok girişlerinin satışın olmadığı zamanlara denk getirilmesinde fayda olmakla birlikte, satış sırasında da çıkışların yazılarak stok girilmesi mümkündür. Yöntem, ağ yapısı, kullanıcı özellikleri ve giriş kontrolü ile birbirinden ayrı alanlarda duran aynı ürünlerin kontrol güçlüğü gibi sebeplerin, birden çok sistemden aynı anda ürün girilmesine önemli ölçüde engel olduğunu da hatırlatmakta fayda vardır. Önceliğin stokun bir defa hatasız girilmesi olduğundan, stokların düzenli olarak yeni giriş ve tüm çıkışların programa kaydı ile ancak mümkün olduğunu da unutmamak gerekir.
    

II)

ENVANTER LİSTESİ OLUŞTURMA VE YAZDIRMA

Program ana menüde “LİSTE” seçeneği altında “ENVANTER LİSTESİ” alanına girerek, “Yeni Liste” botununu seçiniz. Çıkan pencereye istenen envanter tarihini yazarak “Oluştur” butonuna tıklayınız. Sonrasında görünen ekran üzerindeki “TUTARI” sütun başlığı sonundaki “” (Üç Noktalı Buton) tıklayarak ETİKET FİYATI ÜZERİNDEN GİRDİĞİNİZ ÜRÜN MİKTARLARININ TOPLAM TUTARINI GÖREBİLİRSİNİZ.

Programınızdaki ürünlerin sadece miktarı olanlarını bu ekranda listeleyebilmek için, “Filtre” butonu ile açılan penceredeki “Miktarı” hanesine “0” (sıfır) yazarak “Liste” botununa tıklayınız.

Bu işlemleri bitirdikten sonra programınızdaki ürünlerin maliyet fiyatlarınız üzerinden tutarını görebilmek için, “Yöntem” butonunu tıklayarak çıkan seçeneklerden (“Ürün Gruplarına Göre Hesaplama” , “FIFO”, “Depocu Fiyatı Kamu İskontosu ve Ticari İskontoya Göre Hesaplama”, “Son Alış Maliyeti’ne Göre Hesaplama”) uygun olanını seçerek görünen ekrandaki tarama işleminin bitmesini bekleyiniz.

Sonrasında görünen ekran üzerindeki “TUTARI” sütun başlığı sonundaki genel tutar rakamı üzerinde tıklayarak rakamın revize edilmesini sağlayınız. Oluşturduğunuz envanter listesinin dökümünü alabilmek için “Yaz” botununa tıklamanız yeterli olacaktır.

 

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 81 82 83 84 Sonraki > Son >>

Sayfa 84 - 84
Bilgi-KENT Bilgisayar

 Bugünün Tarihi: 18.07.2019 - Perşembe
©2019 - Bilgi-KENT Bilgisayar - Tüm Hakları Saklıdır.